Precyzyjne cięcie wodą – Gdańsk

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres usług. Dzięki specjalizacji w produkcji komponentów i wyposażenia jachtów mamy duże doświadczenie w obróbce metali i innych materiałów konstrukcyjnych. Cięcie wodą to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki, którą wykorzystujemy. Maszyna Maxiem 1530 zaprojektowana z myślą o cięciu stali jest niezwykle wydajna i precyzyjna. To łatwy w użyciu i bardzo ekonomiczny system, który może być również wykorzystany do cięcia wodą takich materiałów jak metal, plastik, szkło, ceramika, kamień. Maszyna wyposażona jest m.in. w głowicę 2D z możliwością fazowania. Jest ona sterowana przez oprogramowanie OMAX. Maksymalne pochylenie głowicy umożliwia fazowanie pod kątem 45°. Wieloosiowy układ napędu umożliwia wykonywanie detali z dużą precyzją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią wykonanych elementów.

Zalety cięcia wodą

Cięcie wodą wykazuje wiele zalet w porównaniu do innych technologii cięcia. Do głównych atutów metody możemy zaliczyć możliwość przecięcia niemal dowolnego materiału bez ryzyka jego nadpalenia lub uszkodzenia wskutek działania wysokiej temperatury lub substancji chemicznych. Jest to ponadto ekologiczna metoda obróbki – do atmosfery nie są emitowane spaliny i pył szkodliwe zarówno dla środowiska, jak i operatora maszyny. Wycięte obiekty zwykle nie wymagają dalszej obróbki skrawaniem czy szlifowania, ponieważ wszystkie krawędzie są gładkie i precyzyjnie ukształtowane. Proces przygotowawczy i samo cięcie nie są czasochłonne, więc jest to technologia doskonała do realizacji szybkich zleceń jednostkowych oraz większych nakładów.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta cięcia wodą. Zapewniamy szybką realizację zlecenia i korzystną cenę.

Dane techniczne urządzenia

Maxiem 1530 M30

  • Wymiary stołu: 3708mm x 1727mm
  • Zakres ruchu X-Y: 3048mm x 1575mm
  • Zakres ruchu osi Z*: 305mm

cięcie wodą